Köszöntünk a Szokolyai Baptista Gyülekezet honlapján. Látogass el hozzánk személyesen is!

 

Az igazságra és csakis az igazságra törekedj...

Idén január 21 és 26 között rendezték meg az ökumenikus imahetet Szokolyán. Községünk három felekezete vett részt a hat napon át tartó közös bibliaolvasáson és imádkozáson. 

Az imahét idei témáját indonéz keresztények állították össze. A kijelölt igeszakaszok olyan fontos kérdéseket érintettek mint a beszédünk hitelessége, a szegénység és gazdagság, ökológiai válság, megelégedettség, nők helyzete.

Mind a hat estén szép számmal vettek részt a hívek az összejöveteleken. Hétfőn és kedden a református templomban, szerdán és csütörtökön a katolikus temploban, pénteken és szombaton pedig a baptista imaházban gyültek össze a hívek. 

Községünk három lelkipásztora végezte a szolgálatokat: Temesvári Károly Benedek pálos szerzetes, Tamás Balázs református és Merényi Zoltán baptista lelkipásztor.

Az imádkozás mellett alkalom nyílott a testvéri közösség ápolására kedden, csütörtökön és szombaton szeretetvendégséggel is várták a házigazdák a résztvevőket.

Nyomtatás E-mail